Turystyka

Góry Kanady – Trekking w Kanadzie

Czas czytania: około 2 minut

Kanada jest znana jako jedno z najlepszych i niesamowitych miejsc na trekking. Kraj podzielony jest na różne prowincje, a każda z nich znana jest ze swoich odrębnych cech. Kanada jest uważana za największy kraj na świecie i jest domem dla kilku wspaniałych krajobrazów. Niektóre z najbardziej popularnych kanadyjskich gór to Rocky Mountain, Park Narodowy Jasper i Park Narodowy Banff. Tutaj mam zamiar podzielić się kilkoma informacjami na temat 5 najlepszych niesamowitych miejsc na trekking w Kanadzie.

1. Rocky Mountain

Rocky Mountain to najbardziej popularne pasmo górskie w Kanadzie. Kraj ma różne rodzaje pięknych gór, jednym z najbardziej popularnych jest Mount Robson. Góra znajduje się w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie i jest pokryta lasami i lodowcami.

2. Park Narodowy Jasper

Park Narodowy Jasper jest najbardziej znanym parkiem w Kanadzie. Park znajduje się w Albercie i jest domem dla jednych z najpiękniejszych jezior i rzek.

3. Park Narodowy Banff

Park Narodowy Banff jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w Kanadzie. Znajduje się w Albercie i jest znany ze swoich ośnieżonych szczytów i kolorowych jezior.

4. Cape Breton Highlands

Cape Breton Highlands to najpopularniejszy szlak turystyczny w Kanadzie. Jest również znany jako “najdłuższy na świecie szlak turystyczny”. Szlak znajduje się w Nowej Szkocji i jest otoczony przez malownicze góry i jeziora.

5. Kootenay

Kootenay to miasto położone w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Miasto jest również znane jako brama do Columbia Icefields. Miasto jest pełne natury i jest również znane z wielu górskich szlaków.

Wnioski:

Są to 5 najlepszych niesamowitych miejsc na trekking w Kanadzie. Powinieneś odwiedzić je przynajmniej raz w życiu i odkryć piękno natury. Jeśli kochasz góry to nie powinieneś przegapić żadnego z tych miejsc.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *