Turystyka

Szklarska Poręba – atrakcje

Czas czytania: około < 1 minuty

Każdy kto wybiera się w Karkonosze, warto aby zajrzał do malowniczego miasteczka jakim jest Szklarska Poręba. Miejscowość prawa miejskie otrzymała w 1959 roku. Co warto zobaczyć w Szklarskiej Porębie? Oto kilka ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w czasie urlopu:

  1. Szrenica – największy szczyt w zachodniej części Karkonoszy (1362 m.n.p.m.). Na sam szczyt można wejść pieszo lub wjechać kolejką liniową, która składa się z dwóch części. Na samym szczycie znajduje się schronisko “Szrenica” oraz Obserwatorium Uniwersytetu Wrocławskiego. Możemy stamtąd podziwiać przepiękny krajobraz Gór Izerskich oraz Kotlinę Jeleniogórską.
  2. Dinopark – park dinozaurów może być doskonałą atrakcją w czasie wakacji dla młodszych dzieci. Znajdziemy tutaj nie tylko eksponaty dinozaurów, ale również park linowy, kino 6d i wiele innych atrakcji. A na koniec możemy coś zjeść w Bistro “Gruby Fred”
  3. Esplanada – rodzinny park rozrywki. Dla każdego znajdzie się tutaj coś ciekawego. Można spędzić dzień bardzo aktywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *