Turystyka

13 rzeczy, których nie wiesz o Tajlandii

Czas czytania: około 2 minut

Tajlandia jest jednym z najciekawszych krajów na świecie, zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie i kulturę. Kraj ten posiada szeroką gamę żywności, która jest różna i unikalna w zależności od regionu. Istnieje wiele różnic kulturowych między ludźmi mieszkającymi w Tajlandii i tymi, którzy mieszkają w innych krajach. Istnieje wiele ciekawych faktów, które są nieznane przez ludzi mieszkających w innych krajach. Oto 25 rzeczy, których nie wiesz o Tajlandii.

1. Jedzą smażone koniki polne

Według lokalnych wierzeń, smażony konik polny jest najlepszym jedzeniem dla ludzi, którzy nie mają apetytu. Uważa się, że smak tego owada jest podobny do smaku czekolady. Ludzie, którzy jedzą to jedzenie, otrzymają energię i zwiększą swój apetyt.

2. Wierzą w moc słoni

W Tajlandii ludzie wierzą, że słonie mogą leczyć wszystko, od złamanych kości po raka. Tajowie wierzą, że słonie mają moc leczenia chorób i oferują modlitwy do nich.

3. Noszą żółte koszule

Kolor koszuli nie jest ważny, ale powód, dla którego jest noszony, jest tym, co się liczy. Ludzie, którzy noszą żółte koszule są bardzo popularni i ludzie uwielbiają ich oglądać. Żółty jest kolorem rodziny królewskiej.

4. Nazywają Królową Matkę królową

Królowa Matka jest żoną króla Tajlandii. Jest królową Tajlandii, ale jest również określana jako królowa kraju.

5. Wierzą w moc oceanu

Wierzą, że ocean ma moc uzdrawiania ludzi. Dlatego w świątyniach składają ofiary morzu.

6. Używają słowa “Nam”

Słowo “nam” jest używane przez miejscowych, aby zwrócić się do osoby. Oznacza to, że jeśli spotkasz kogoś po raz pierwszy, wtedy poprosisz go, aby został ci przedstawiony jako “Nam”.

7. Jedzą najpyszniejsze curry na świecie

W Tajlandii istnieje wiele curry, które są bardzo smaczne i pikantne. Jednym z najbardziej znanych curry jest zielone curry. To curry jest robione z ziół i warzyw.

8. Uwielbiają tajski masaż

Ludzie, którzy odwiedzają Tajlandię, zauważą salony masażu i centra spa. Masaż tajski jest również nazywany “najlepszym masażem”.

9. Uwielbiają hazard

W Tajlandii hazard jest najpopularniejszą rozrywką. Mieszkańcy uwielbiają grać na loterii, w kasynie itp.

10. Wolą pić piwo niż wino

Piwo jest najbardziej preferowanym napojem w Tajlandii. Wiele osób woli je od wina.

11. Są największym importerem papierosów na świecie

Tajlandia jest największym importerem papierosów na świecie. Przemysł papierosowy w Tajlandii przynosi ogromne dochody każdego roku.

12. Mówią różnymi językami

Tajski jest narodowym językiem Tajlandii, ale w kraju mówi się również wieloma różnymi językami.

13. Mają inny sposób gotowania

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *