Turystyka

Rzeczy, które warto wiedzieć przed wizytą we Francji

Czas czytania: około 2 minut

Francja jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia. Jeśli planujesz odwiedzić Francję, to muszę Ci powiedzieć, że jest to niesamowite miejsce, które kryje w sobie wiele miejsc wartych odwiedzenia.

Oto kilka z najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć przed wizytą we Francji.

Pogoda

Pogoda we Francji jest głównie słoneczna i gorąca. Jeśli planujesz odwiedzić Francję latem, przygotuj się na to, że będzie bardzo gorąco. Lata we Francji są zazwyczaj gorętsze niż zimy.

Zanieczyszczenie powietrza

Jeśli odwiedzasz Paryż lub jakiekolwiek inne miejsce, zanieczyszczenie powietrza jest dużym problemem, o którym musisz wiedzieć. Niektóre miasta we Francji są bardzo zanieczyszczone.

Podatki

We Francji obowiązują podatki. Jeśli wybierasz się do Francji z krótką wizytą, musisz wiedzieć, że będziesz musiał płacić podatki od każdego zakupu. Zaleca się więc, aby kupować wymaganą kwotę.

Język

Językiem urzędowym we Francji jest francuski. Jednak język angielski jest również powszechnie używany we Francji.

Strefa czasowa

Francja jest położona w Europie i obowiązuje w niej czas GMT +1.

Lokalne święta

Większość Francuzów obchodzi swoje święta przez cały rok. Jeśli więc wybierasz się do Francji latem, musisz być świadomy, że będzie gorąco. W zimie klimat będzie chłodny.

Najlepszy czas na zwiedzanie

Aby uzyskać najlepsze wrażenia i widoki, odwiedź Francję w kwietniu i maju.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł. Jeśli chcesz odwiedzić Francję, to musisz wiedzieć o najważniejszych i podstawowych rzeczach, które należy wiedzieć przed wizytą w tym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *