Turystyka

Islandia – na końcu Europy

Czas czytania: około 2 minut

Islandia nie bez powodu zwana jest krańcem Europy – to położone na wyspie państwo jest najbardziej wysuniętym na północny zachód krajem kontynentu. Zaliczane jest do jednego z państw skandynawskich, Polakom kojarzy się z chłodem i małą ilością zieleni, jednak coraz częściej wybiera się ten kierunek na podróż. Jeżeli myśli się:”islandia co zobaczyć”, warto wziąć pod uwagę kilka miejsc.

Na końcu Europy

Żeby znaleźć się na Islandii, nie trzeba odbywać długiej podróży z wieloma przesiadkami – z Polski można dotrzeć do Reykjaviku bezpośrednio na przykład z Gdańska. Lot trwa średnio 4 godziny 15 minut, najszybciej dostać można się w 3 godziny 50 minut. Bilety zaczynają się od kwoty około 300 złotych.

Decydując się na lot, należy pamiętać o zabraniu typowo zimowych ubrań i zabezpieczeniu dla głowy – ze względu na niewielką ilość zabudowań i niską roślinność Islandia słynie z mocnego wiatru.

Zaznaczone na mapie

Co takiego można zobaczyć w Kraju Lodu i Ognia, jak niektórzy nazywają Islandię? Przede wszystkim piękno natury, która stale pokazuje, że to ona tu rządzi, a człowiek jedynie na niewielkim terenie ma prawo żyć.

Landmannalaugar znajdują się w Górach Islandzkich, przez niesamowite formy geologiczne, farmy trawy i niebywałą kolorystykę znane również jako Góry Tęczowe. Można dostać się do nich jedynie od czerwca do września.

Wulkan Hekla położony nieopodal Landmannalaugar uznawany jest za „królową islandzkich wulkanów”. Jest to stratowulkan – potężna, samotna góra, która powstała z kolejnych warstw. Uchodzi także za najbardziej niebezpieczny spośród wszystkich wulkanów Islandii.

Zatoka Lodowcowa Jökulsárlón położona jest w południowej części kraju na terenie parku narodowego Vatnajökull National Park. Największa głębokość głębokość jej jeziora wynosi 284 metry, co czyni je najgłębszym jeziorem na Islandii. Tym, co najbardziej przyciąga, to niezwykły kolor – ze względu na łączenie się z oceanem dochodzi do mieszania się wody słodkiej i słonej, które wpływają na jego wyjątkowość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *