Survival

Jak rozpalić ogień w dziczy

Czas czytania: około 2 minut

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak rozpalić ogień w dziczy? Być może myślisz, że nie jest to możliwe, ale w rzeczywistości jest to możliwe, jeśli znasz właściwy sposób. Możesz łatwo znaleźć ogień w dziczy, ale nie jest to tak proste jak myślisz.

Ogień jest jednym z ważnych narzędzi, które będą potrzebne w dziczy. Zapewni on ciepło i ochroni Cię przed drapieżnikami. Jest to również niezbędna rzecz do gotowania żywności i zapewni ci dobre schronienie. Istnieją różne sposoby na rozpalenie ognia w dziczy.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest znalezienie drewna. Istnieją dwa rodzaje drewna: twarde i miękkie. Oba mają różne zastosowania i omówimy je w następnej części.

Znajdowanie drewna twardego

Jeśli jesteś w lesie, to bardzo trudno jest znaleźć drewno. Jeśli chcesz rozpalić ogień w lesie, będziesz musiał się trochę postarać i zajmie Ci to dużo czasu. Trzeba znaleźć dobre drzewo i je ściąć.

Drewno miękkie

Miękkie drewno jest łatwe do znalezienia, ponieważ nie jest zbyt ciężkie i łatwo je ciąć. Jeśli chcesz rozpalić ogień w lesie, możesz spróbować użyć miękkiego drewna. Trzeba będzie znaleźć dobre drzewo i je ściąć.

Inne sposoby

Istnieją inne sposoby, które można wykorzystać do rozpalenia ognia w dziczy. Możesz użyć metody krzesiwa i stali.

Metoda krzemienia i stali

Jest to bardzo stary sposób rozpalania ognia w dziczy. Jest to prosta metoda, która sprawdzi się, jeśli nie wiesz jak używać ognia.

Używanie krzesiwa i stali

Będziesz potrzebował kawałka stali i krzesiwa. Będziesz musiał umieścić krzemień w stali i zacznie iskrzyć. Kiedy zaiskrzy, będziesz musiał umieścić iskry u podstawy kłody. Musisz to zrobić ostrożnie, ponieważ jeśli umieścisz iskrę zbyt blisko kłody, to spali ona kłodę i niemożliwe będzie rozpalenie ognia.

Wnioski:

Tak więc, omówiliśmy różne sposoby rozpalania ognia w dziczy. Istnieje jeszcze kilka innych sposobów rozpalania ognia, ale omówiliśmy tylko te najbardziej skuteczne. Jeśli więc chcesz rozpalić ogień w lesie, to dobrze jest znać właściwy sposób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *