Turystyka

Jaki wybrać namiot dla rodziny, a jaki dla dwojga?

Czas czytania: około 2 minut

Marzy ci się biwak pod chmurką? Jeśli tak, to powinieneś przede wszystkim kupić odpowiedni namiot! Zastanów się jakiego modelu potrzebujesz – czy ma to być rodzinny namiot czy dla dwóch osób? W sprzedaży znajdziesz mnóstwo modeli, które spełnią Twoje oczekiwania. Sprawdź czym się kierować podczas zakupów – jaki namiot warto kupić?

Niezawodny namiot dla rodziny – obszerny i wygodny

Gdy masz małe dzieci powinieneś wybrać namiot rodzinny, który ma więcej jak jedno pomieszczenie. Nie bez znaczenia jest też przedsionek, w którym ustawisz wszystkie potrzebne rzeczy, na przykład bagaże, czy stolik. Najbardziej popularne kolory namiotów, to szary lub zielony, ale zdarzają się też takie z elementami pomarańczowego lub czerwonego odcienia. To od Ciebie zależy jaki kolor wybierzesz!

Przewiewny i lekki namiot dla rodziny i dla dwojga

Idealny i zarazem lekki namiot powinien być odpowiednio przewiewny – w innym wypadku, gdy tylko słońce wstanie, Ty również się obudzisz, ponieważ będzie ci po prostu za gorąco. Dlatego kupując namiot dla rodziny lub dla dwojga sprawdź czy ma on odpowiednią wentylację. Istotne są okienka, różnego rodzaju siatki oraz przede wszystkim tkanina z której uszyty jest namiot – musi być przewiewna i lekka.

Gdzie rozstawić namiot dla dwojga?

To gdzie postawisz swój dwuosobowy, lekki namiot również ma znaczenie! Nigdy nie stawiaj namiotu w pobliżu drzew, bo gdy będzie szalała burza, nie będziesz czuł się bezpiecznie. Skorzystaj z pewnych noclegów na polu namiotowym. Znajdziesz tam całą infrastrukturę, niezbędną do tego, aby się wykąpać, ugotować posiłek i wypocząć. Nigdy też nie powinieneś rozstawiać swojego namiotu w pełnym słońcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *