Turystyka

Jaki namiot jest najlepszy do pieszej wędrówki?

Czas czytania: około 2 minut

Dobry namiot do wędrówek pieszych powinien być przede wszystkim lekki. Nie bez znaczenia jest także jego objętość. Po złożeniu taki model możesz zabrać ze sobą na kajak na rowery lub przemierzać wiele kilometrów! Sprawdź, czym jeszcze powinien się charakteryzować najlepszy namiot i skorzystaj z praktycznych porad!

Lekki namiot do wędrówki – najwyższa funkcjonalność:

Jeżeli wybierzesz namiot wykonany z bawełny wiedz, jest że będzie on bardziej podatny na zagrzybienie! Nadaje się on do spania tylko latem, ale ma tę zaletę, że panuje w nim miły mikroklimat. Kiedy nie wiesz, jaki namiot turystyczny kupić, pamiętaj, że taki z włókien szklanych znacznie częściej ulega awarii niż ten z aluminium. Poza tym aluminiowy stelaż jest znacznie lżejszy – przecież o to chodzi w wędrówkach pieszych, aby nie był on zbyt dużym obciążeniem!

Co jeszcze jest istotne podczas zakupów?

Jeżeli już wiesz mniej więcej, jaki powinien być lekki namiot do wędrówki, musisz też wiedzieć, że powinien być on łatwy w obsłudze nawet w trudnych warunkach. Taki namiot powinien być sprawnie rozstawiony przez dwie osoby. Ważne jest też to, czy po rozstawieniu namiotu w czasie deszczu sypialnia pozostanie sucha. Zwróć uwagę – powinien on pozwolić na bezproblemowe wyjście jednej osoby, przechowywanie bagażu, butów mokrych rzeczy a nawet gotowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *