Turystyka

Jak wybrać najlepszy namiot rodzinny?

Czas czytania: około 2 minut

Odpoczynek na łonie natury to doskonała metoda na letni urlop. Aby zapewnić sobie kontakt z przyrodą potrzebny będzie namiot. Sprawdź, czym charakteryzują się najlepsze modele i na co należy zwrócić szczególną uwagę!

Jaki namiot wybrać – to ma szczególne znaczenie:

Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość stelażu, czyli pałąków. Stelaże produkowane są z włókna szklanego lub lekkich stopów aluminiowych. Aluminium jest bardziej wytrzymałe, ale taki namiot jest nieco droższy, ale też zdecydowanie lżejszy. Co wpływa na wagę konkretnego modelu? Pamiętaj też, że im większa liczba gołąbków cały układ jest stabilniejszy, ale równocześnie cięższy.

Namiot dla rodziny – co jest ważne?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki namiot kupić dla rodziny, musisz przede wszystkim pamiętać o tym, że powinien on zapewnić wam niezbędny komfort. Taki model powinien być wodoodporny oraz mieć dobrą oddychalność i przewiewność. Namioty przeznaczone do letniego wypoczynku powinny mieć sypialnie wykonane z przewiewnej siateczki, dzięki temu kiedy słońce będzie świeciło mocno w namiocie nie będzie tak gorąco! Zwróć uwagę też na tropik, który powinien dawać ochronę przed wilgocią. Namiot dla rodziny powinien mieć przynajmniej dwie sypialnie oraz przestronny przedsionek, w którym złożycie swoje bagaże, różne rzeczy a także w razie niepogody ugotujecie posiłek. Ostateczna decyzja należy do Ciebie – jeżeli nie wiesz, jaki namiot wybrać koniecznie poczytaj opinie o konkretnych modelach, które Cię interesują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *