Survival

Jak przetrwać w lesie: Top 7 Tips

Czas czytania: około 2 minut

Czy wiesz, jak przetrwać w dziczy? Czy wiesz, gdzie iść, gdy jesteś zagubiony w dziczy? Czy wiesz, jak znaleźć schronienie w lesie? Jeśli nie masz tej wiedzy, to możesz łatwo zginąć w dziczy.

Oto kilka najważniejszych wskazówek dla Ciebie.

Poznaj pogodę

Wszyscy wiemy, że pogoda jest bardzo ważna dla przetrwania w lesie. Jeśli nie wiesz, jaka jest pogoda, to nigdy nie możesz przetrwać. Jeśli znasz pogodę, możesz łatwo się przygotować i podjąć środki ostrożności, aby uchronić się od jakiejkolwiek szkody.

Wybierz odpowiednią odzież

Oczywiste jest, że nie możesz iść do dziczy ubrany tylko w dżinsy, koszulkę i kurtkę. Potrzebujesz pewnego rodzaju ubrania, które ochroni Cię przed ekstremalną temperaturą i dzikimi zwierzętami.

Zadbaj o swoje zdrowie

Jeśli nie dbasz o swoje zdrowie, to łatwo możesz nabawić się chorób, które mogą wpłynąć na twoje przetrwanie w dziczy. Musisz więc zadbać o swoje zdrowie, dobrze się odżywiając i pijąc dużo wody.

Zapewnij sobie komfort

Jeśli nie masz nic, co chroniłoby Cię przed zimnem, możesz się wychłodzić i czuć się bardzo niekomfortowo. Możesz zadbać o wygodę zabierając własny koc lub robiąc dziurę w gałęziach i przykrywając ją liśćmi i gałęziami.

Wybierz się na słońce

Słońce może być twoim najlepszym przyjacielem, jeśli utknąłeś w dziczy i jeśli nie masz dostępu do elektryczności. Słońce da Ci wystarczającą ilość energii i sprawi, że będzie Ci ciepło i świeżo.

Dbaj o wodę

Bardzo istotne jest, aby znać rodzaj wody, której możesz używać, a także jej wartość pH. Informacje na ten temat znajdziesz w swoim telefonie lub urządzeniu GPS. Jeśli nie masz takich rzeczy to zawsze możesz zbierać wodę z rzeki lub strumienia.

Wnioski:

Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany wiedzą, jak przetrwać w dziczy, wtedy możesz zastosować się do tych wskazówek i możesz łatwo przetrwać w dziczy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *