Survival

9 rzeczy, których nauczyłem się podczas wędrówek

Czas czytania: około 2 minut

Turystyka piesza to świetna i zabawna aktywność, ale czasami może być niebezpieczna. Możesz spaść, zranić się i może być nagła burza lub huragan.

Jest tak wiele rzeczy, które mogą się zdarzyć i nie ma nikogo, kto wie, co się stanie dalej. Tak więc, tutaj dzielę się z wami kilkoma niesamowitymi i nieoczekiwanymi rzeczami, które przydarzyły mi się podczas wędrówki.

1. Zgubienie się

Jest tak wiele razy, kiedy uprawiałem turystykę pieszą i gubiłem się. Czasami pogoda jest zła i robi się ciemno i nie widzę niczego, a czasami nawet nie wiem, gdzie jestem.

Wiele razy upadałem i próbowałem wrócić, ale jakoś nie mogłem i utknąłem w lesie. Bywało, że czekałam na rodziców, którzy mieli mnie wyciągnąć z lasu. W końcu jednak wydostałem się sam.

2. Wędrówki z przyjacielem

Zawsze dobrze jest wędrować z kimś innym i wspólnie dzielić się doświadczeniami.

Ale czasami nie jest możliwe, aby wybrać się na wędrówkę z przyjacielem, ponieważ jesteś zajęty jakąś inną pracą.

3. Nagła burza

Czasami musisz poczekać, aż pogoda będzie dobra i będziesz mógł cieszyć się trekkingiem. Ale czasami pogoda staje się tak zła, że nie można iść i trzeba zostać w domu.

4. Huragan

Huragan to nazwa potężnej burzy i czasami możesz zostać dotknięty przez huragan. Doświadczyłem huraganu i mogę powiedzieć, że jest to najbardziej przerażające doświadczenie w moim życiu.

5. Zwierzęta

Jest tak wiele dzikich zwierząt wędrujących po lasach i czasami zbliżają się do Ciebie. Istnieje tak wiele niebezpieczeństw, a jednym z nich jest atak zwierząt.

6. Słońce

Łatwo się oparzysz, jeśli nie będziesz nosił kremu z filtrem. A czasami dostaniesz udaru słonecznego i będziesz tak zmęczony, że nie będziesz mógł chodzić.

7. Bakterie

Istnieje tak wiele rodzajów bakterii, które można dostać podczas wędrówki. Dlatego zawsze powinieneś mieć przy sobie torbę na swoje rzeczy i musisz czyścić swoje ubrania po każdym użyciu.

8. Woda

Bardzo ważne jest, aby pić wystarczającą ilość wody, ponieważ będzie to utrzymywać organizm w stanie uwodnionym. Będziesz również chorować, jeśli nie pijesz wystarczająco dużo wody.

9. Trucizna

Jeśli weźmiesz jakieś trujące rośliny i zjesz je, poczujesz się chory i będziesz miał wiele problemów. Tak więc, nigdy nie wolno próbować jeść żadnego rodzaju roślin.

Wnioski:

Są to niektóre z rzeczy, których można się nauczyć podczas wędrówek i lepiej jest unikać takich rzeczy. Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego postu i zachowasz te rzeczy w swoim umyśle.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *