Survival

10 sposobów, aby chronić się przed ukąszeniami węży w dziczy

Czas czytania: około 2 minut

Dzika przyroda to najlepsze miejsce, aby cieszyć się z przyjaciółmi i rodziną, ale czasami są tam jadowite węże. Mogą one zaatakować cię w dowolnym miejscu i ugryźć cię bez żadnego ostrzeżenia. Musimy więc wiedzieć, jak uniknąć ugryzienia przez węża. Oto lista 10 najlepszych sposobów, aby chronić się przed ukąszeniami węży w dziczy.

Unikaj chodzenia po trawie

Większość jadowitych węży będzie można znaleźć na terenach trawiastych. Jeśli chodzisz boso po łąkach, to jest to bardzo niebezpieczne. Dlatego upewnij się, że nosisz buty, gdy idziesz do dziczy.

Nie puszczaj swoich psów luzem w dziczy

Twoje psy są twoim członkiem rodziny i jeśli nie są bezpieczne, to musisz zostawić je w domu. Nie jest bezpiecznie pozwolić im biegać w dziczy. Mogą zostać zranione przez węża.

Poznaj oznaki jadowitych węży

Istnieją pewne oznaki jadowitych węży, ale nie zawsze łatwo jest je zidentyfikować. Dlatego lepiej zabrać ze sobą zestaw przeciw ukąszeniom węży i środek odstraszający węże.

Chroń ręce i nogi

Nie musisz chodzić po trawie. Zamiast tego możesz pozostać na otwartym terenie. Jeśli zostaniesz zaatakowany przez węża, wtedy możesz chronić swoje ręce i nogi. Jeśli zostaniesz ugryziony, wtedy możesz zastosować ucisk na ranę i utrzymywać ją w czystości.

Nie pij alkoholu

Alkohol nie jest dobry dla organizmu, ale nie jest bezpiecznie pić alkohol, gdy jesteś w dziczy. Alkohol spowoduje, że będziesz senny i możesz stracić przytomność. Lepiej jest trzymać się z dala od alkoholu.

Trzymaj oczy na ziemi

Ukąszenia węży są spowodowane przez jad węża, dlatego ważne jest, aby trzymać oczy na ziemi. Jeśli zostaniesz zaatakowany przez węża i nie będziesz miał oczu na ziemi, to jest to bardzo niebezpieczne.

Nie dotykaj węży

Często zdarza się, że ludzie będą dotykać węży i zostaną ukąszeni przez węża. Jest to powszechny błąd i trzeba go unikać. Jeśli zostaniesz zaatakowany przez węża, to staraj się trzymać z dala od węża, a jeśli nie możesz tego zrobić, to upewnij się, że twoje ręce są podniesione nad wężami.

Unikaj spania w lesie

Jeśli jesteś na wolności i jesteś zmęczony, to jest to bardzo niebezpieczne. Twoje ciało zacznie się wychładzać i będziesz czuł się senny. Dlatego upewnij się, że nie śpisz i wyjdź z dzikiej przyrody.

Wnioski:

Nie jest łatwo uniknąć ukąszeń węży, ale stosując się do powyższych wskazówek, możesz łatwo chronić się przed ukąszeniami węży. Lepiej więc zachować środki ostrożności i nie dać się ugryźć przez węża.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *